,

10 ابزار برتر شبیه سازی حمله سایبری

برای بهبود امنیت سازمان شما

حمله سایبری به هیچ وجه تهدیدی دور از دسترس نیست. هر سازمانی می تواند هدف آن باشد. این نوع شبیه سازی حمله سایبری یکی از روش‌های آزمایش امنیت کامپیوتر است.

ابزار شبیه سازی حمله سایبری مانند یک فرایند مداوم و خودکار عمل می کند که با آزمایش تیم قرمز و آبی بهبود می یابد.

اساساً تیم قرمز نقش مهاجمین مخرب را بازی می کند و تیم آبی به جلوگیری از حملات کمک می کند. تمام این شرایط باید توسط متخصص امنیت ،هدایت و در محیط کنترل شده انجام شود. هر دو طرف با هم همکاری خواهند کرد تا تصویر روشنی از امنیت سازمان بدست آورند.

نقض و شبیه سازی حمله سایبری با تحریک تکنیک حمله ، نقش مهمی در محافظت از دارایی های سازمانی دارند.

 اساساً ، این روش به عنوان نوع جدیدی از ابزار برای نجات سازمان شما عمل می کند.

ده شبیه ساز برترحمله سایبری

  • BreachLock
  • Foreseeti
  • Infection Monkey
  • AttackIQ
  • XM Cyber
  • Cymulate
  • Randori
  • CALDERA
  • NeSSi2
  • Picus

Breach Lock

برای شبیه سازی حمله سایبری ، BreachLock ابزاری است که تست نفوذ را به عنوان سرویس (PTaaS) ارائه می دهد.این شبیه ساز اجازه می دهد آسیب پذیری را با چند کلیک شروع کنید تا بتواند در فواصل زمانی به طور خودکار اجرا شود.

Foreseeti

این ابزار به شما این امکان را می دهد تا به طور زیرساختی حمله کنید تا بتوانید ریسک را ارزیابی و مدیریت کنید.

این فرایند ،سه مفهوم ساده دارد:

ایجاد یک مدل: در این فرآیند می توانید روتر ، فایروال ، سرور و سرویس اضافه کنید.

شبیه سازی حمله: این فرآیند بسیار مهم است زیرا شما باید بدانید که سیستم شما چه زمانی خراب می شود.

گزارش خطر: این فرایند کاملاً مبتنی بر داده های شبیه سازی است که در آن گزارش های عملی تولید می شوند. به عنوان یک کاربر ، می توانید آن را با خطر کلی و کم خطر پیاده سازی کنید.

Infection Monkey

اگر به فکر اجرای برنامه خود در Cloud هستید ، پیشنهاد می شود از Infection Monkey استفاده کنید تا بتوانید زیرساخت هایی را که از طریق Azure ، Google Cloud  یا محل زندگی در حال اجرا هستند آزمایش کنید.

این یکی از بهترین ابزارهای منبع باز است که می تواند در ویندوز و داکر نصب شود. برای جلوگیری از پیکربندی غلط و سرقت اطلاعات ، می توانید یک شبیه سازی خودکار حمله سایبری را اجرا کنید. Infection Monkey در صورت عدم تأثیر بر عملکرد شبکه ، یک شبیه سازی حمله غیر سرزده را انجام می دهد.

حافظه CPU و footprint را کم می کند. به راحتی شبکه را تجسم کرده و گرایش مهاجم را ترسیم می کند.

ضمناً می‌توانید از نسخه آزمایشی رایگان آن استفاده کنید و سپس تصمیم بگیرید که کار بیشتری با آن انجام دهید.

Attack IQ

 یکی از محبوب ترین ابزارهای شبیه سازی حمله سایبری برای اعتبار سنجی امنیت است. این شبیه ساز ، سیستم عامل را مقیاس پذیر می کند تا بتواند مرکز داده را به طور ایمن تقویت کند.این سیستمی است که به مهندسان عملیات امنیتی کمک می کند تا سیستم تهاجمی و دفاعی را با تیم قرمز انجام دهند. این نوع ابزار کاملاً با چهارچوب های حیاتی مختلف مانند MITER ATT & CK یکپارچه شده است.

برای درک این ابزار به روشی بهتر،می‌توانید از نسخه آزمایشی رایگان آن استفاده کنید.

XM Cyber

این شبیه ساز، APT خودکار (تهدید مداوم پیشرفته) را بعنوان راه حل شبیه سازی حمله سایبری ارائه می دهد.

برخی ویژگی های این ابزار:

_ می‌تواند سناریوی حمله را بسته به نیاز سفارشی کند.

_ می‌تواند مسیر حمله را تجسم کند.

_ XM Cyber همیشه از روش حمله پیروی می کند.

Cymulate

این ابزار بسته به استاندارد صنعت ، شامل پایگاه داده MITER ATT & CK ، همه چیز را ترسیم می کند.یک پلتفرم بهینه سازی مداوم است که به طور خودکار حمله می‌کند و نتیجه توصیفی شامل امتیازات ، آسیب پذیری و غیره را فراهم می کند.

Randori

 یک ابزار بسیار قابل اعتماد است که از متد تیم قرمز استفاده می‌کند.

این ابزار مزایای مختلفی دارد.مانند:

_ این سیستم عامل به ما امکان می دهد راه حل امنیتی را ارزیابی کرده و نقاط ضعف را شناسایی کنیم.

_ در جایی که نشان می دهد چگونه یک حمله می تواند دارایی های سازمان را ببیند ، راه حل ایجاد می کند.

_ همچنین به تیم اجازه می دهد تا مهاجمان واقعی را تحریک کرده و راهی ایمن به سمت سیستم IT سازمان ایجاد کند.

همچنین تجزیه و تحلیل هدف حمله در زمان واقعی را فراهم می کند که در آن کاربر می تواند ضعف و دفاع آزمایشی را تشخیص دهد و به شما اجازه نمی دهد که ایمن و مطمئن باشید.

Caldera

یک ابزار شبیه سازی سایبری است که فقط از شبکه Windows Domain پشتیبانی می کند. این ابزار از مدل ATT & CK استفاده می کند تا بتواند رفتار سیستم را آزمایش و تکرار کند.

NeSSi2

این یک ابزار منبع باز دیگر است که از چارچوب JIAC پشتیبانی می کند. کار اصلی آن آزمایش تشخیص نفوذ شامل الگوریتم ها ، حملات خودکار مبتنی بر پروفایل ، تجزیه و تحلیل شبکه و موارد دیگر است. برای اجرای این ابزار ، به Java SE7 و MySQL نیاز دارید.

Picus

 یکی از بهترین راه حل های مدیریت امنیت و ریسک است که اقدامات مداوم ، ارزیابی و آسیب پذیری ها را برای شما فراهم می کند و به شما امکان می دهد یک قدم جلوتر از مجرمان اینترنتی باشید.

پیکربندی و استفاده از این داشبورد بسیار آسان است و باعث ایجاد بستری می شود تا کاربران بتوانند به راحتی مجرم واقعی را بگیرند و دفاعیات شما را آزمایش کنند. همچنین از محافظت کافی نیز برخوردار است.

سخن آخر

به عنوان یک مالک کسب و کار یا مدیریت IT سازمان ، خطر امنیت همیشه چالش برانگیز است. ما امیدواریم که تمام ابزارهای شبیه سازی حمله سایبری فوق بتوانند به شما در اجرای کنترل با خطر کم کمک کنند.